“Inbox.lv” aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot par aizdomīga satura e pastiem


novembris 11,2015

Informācija medijiem
2015.gada 11.novembrī


Lai arī nule notikušajā datu pikšķerēšanas mēģinājumā elektronisko vēstuli saņēmuši vien daži desmiti nacionālā e-dienesta “Inbox.lv” lietotāju, tomēr uzņēmuma pārstāvji aicina lietotājus būt vērīgiem un informēt, ja ir saņemti kādi aizdomīgi sūtījumi.

Jau vēstīts iepriekš, ka pirmdien, 9.novembrī, atsevišķi “Inbox.lv” lietotāji saņēma it kā “Inbox.lv” vārdā sūtītu e-pastu ar pieprasījumu noteiktā saitē mainīt datus.

“Inbox.lv” valdes loceklis Jevgenijs Kuzņecovs atkārtoti uzsver, ka “Inbox.lv” nekad nelūgs lietotāju datus vai nepieprasīs paroles maiņu šādā veidā e-pasta formā.

“Mūsu lietotāju datu drošība ir mūsu prioritāte. Tāpēc „Inbox.lv” ik gadu investē drošības uzlabojumos vairāk nekā miljonu eiro, kas ļāvis ieviest augstākā standarta drošības risinājumus, kuri ikdienā aiztur līdz 93% mēstuļu, tai skaitā arī krāpnieciskos e-pastus,” uzsvēra Kuzņecovs.

Kuzņecovs atgādināja, ka “Inbox.lv” lietotāju drošībai un ērtībai e-pastā ir izveidota iespēja ziņot par aizdomīgu e pastu.

“Vēlos uzsvērt, ka mēs ar katru gadījumu strādājam individuāli un uz šādiem paziņojumiem reaģējam maksimāli īsā termiņā,” uzsvēra Kuzņecovs.

“Šāda veida mēģinājumi izvilināt no lietotājiem datus nav jaunums – tās ir globālās interneta komunikācijas sekas, ar kurām katru dienu cīnās ļoti daudz uzņēmumu – tai skaitā arī bankas, telekomunikāciju uzņēmumi un citi,” skaidroja Kuzņecovs.

Pēc eksperta sacītā, saņemot e-pastu no nezināma vai neskaidra adresāta, nekādā gadījumā nevajadzētu klikšķināt uz saitēm vai vērt vaļā pievienotos failus, jo ir liela varbūtība, ka tas ir kāds vīruss.

“Šādās situācijās labāk ir ziņot e-pasta pakalpojuma sniedzējam vai uzņēmuma IT vai drošības departamentam,” teica Kuzņecovs.

Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” jau vairāk nekā 10 gadus saviem lietotājiem piedāvā plašu pakalpojumu klāstu – sākot no e-pasta un failu apmaiņas pakalpojumiem, beidzot ar izklaidi – spēlēm, iespējām augšupielādēt un dalīties ar savām fotogrāfijām. 2015.gadā “Inbox.lv” tika atzīts par Latvijas mīlētāko pašmāju zīmolu jau piekto gadu pēc kārtas. “Inbox.lv” ir arī oficiālais pasaules prestižākā radošuma festivāla “Cannes Lions” vēstnesis Latvijā.


Papildu informācija:
Tija Ezeriņa
“Public ID group” projektu direktore
Tālr: + 371 29719893, Mob.tālr.: 29719893, E-pasts: tija.ezerina@publicid.lv


Šis ieraksts tika publicēts Preses relīzes ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Comments are closed.